Showjumping Results

RESULTS – WEEKEND OF EQUESTRIAN WORLD CUPS – 6-8 May 2011

 

Sponsors

Class/Results

Greater Sydney World CupTM Jumping Qualifier

View Results

FEI Results

1.40m (Saturday)

1st Billy Raymont Nicalette NZPH QLD

2nd Tim Clarke Caltango VIC

3rd Brett Warren Cheezy Z QLD

4th Sheridan Manuel Renmarno QLD

5th Chris Chugg Diamond B Vigo NSW

Galahad

1.30m Open (Saturday)

1st Andrew Inglis Casper NSW

2nd Tim Clarke Caltango VIC

3rd Alison Rowland BB Bella WA

4th Jess Brown Higgins NSW

5th  James Mooney Yirrkala Cortina NSW

1.30m Open (Sunday)

1st Ally Lamb Silverton Vic

2nd Alison Rowland BB Bella WA

3rd Paula Hamood GH Avion Qld

4th James Mooney Yirrkala Cortina NSW

5th George Johnson Wondaree Sprite NSW

1.30m Young Rider (Saturday)

1st Stephanie Tucker Why Me WA

2nd Olivia Hamood Bucks Bunny QLD

3rd Maddison Stephen Barrabadeen Sir Lancelot WA

4th Kirstie Ansell Top Secret QLD

5th Jack Ericson Isle of Nahru NSW

1.30m Young Rider (Sunday)

1st Tim Meyers Pick Me NZ

2nd Stephanie Tucker Why Me WA

3rd Monique Barrett Hollywood Attraction NSW

4th Evie Buller Yalambis Landor WA

5th Evie Buller Yalambies Uklahamo WA

1.20m Open AM5 (Saturday)

1st Jenny Sheppard Licara NSW

2nd James Arkins Maxima NSW

3rd Andrew Lamb CP Argento Vic

4th Vicki Roycroft Welsom NSW

5th Fenella Neilson Dawnae Qld

1.20m Open AM5 (Sunday)

1st James Arkins Dreamtime Invader NSW

2nd Jess Stalling JS Vitina Z NSW

3rd Chris Chugg Diamond B Verona NSW

4th James Mooney Yirrkala Zakyra NSW

5th Brook Dobbin GP Premier Dollar VIC

Amateur Rider (Saturday)

1st Shannon Omeara My Sweet Revenge NSW

2nd Jessica Tilton Geo Hsing NSW

3rd Shannon Omeara Graceful Rythmn NSW

4th Aaron Hadlow BB Albury NSW

5th Mitch Brown NHL Dragon Fly NSW

Jumping NSW Amateur of the Year Series Class (Sunday)

1st Aaron Hadlow BB Albury; NSW

2nd Shannon Omeara My Sweet Revenge NSW

3rd Bonnie Marting Bella Rose R NSW

4th Mitch Brown NHL Dragonfly NSW

5th Jess Sciannimanica Oaks Vedette ACT

 

Junior AM5 (Saturday)

1st Jake Hunter Midnight Rock NSW

2nd Tom McDermott SL Eclipse NSW

3rd Tom Sutherland Nolisco NSW

4th Maddie Smouha Ho Hedge NSW

5th Magenta Hornsey Llewellyn Hotshot Vic

Junior AM5 (Sunday)

1st Milly Clarke Conollys Eclipse NSW

2nd Maddie Smooha Ho Hedge NSW

3rd Samantha Tripp Flowerdale Diamond NSW

4th Emily Mann Star Peptalk NSW

5th Suzy Willis Copabella Hayman NSW

 

 


Submit a Comment