2019 Award Winners

2019 FEI Classes full results

2019 National Classes full results

2019 Young Event Horse results

Macarthur Automotive CCI4*-L including the Robert Slade Memorial Trophy – Annabel Armstrong, Quaprice

Performance Saddlefits CCI3*-L including The Freestyler Trophy – Jess Somerfield, Lakeview Albion

Performance Saddlefits CCI3*-L Highest Placed Young Rider – Bessie Dimery

Brighton Saddlery CCI2*- L – Debbie Kopp, Sandhills Tango

Brighton Saddlery CCI2* Junior Rider – Charlie Richardson

Bates Saddles CCI4*-S – Stuart Tinney, Celebration

Bates Saddles CCN4*-S– Emma Bishop CP, Issey Miyake

Horseland Dural CCI3*-S* – Tim Boland, Menlo Park

Hills District Farm Machinery CCI2*-S – Andrew Barnett, Go Tosca

Equestrian NSW CCN1*A– Craig Barrett, Eligo

IRT CCN1*B – Sarah May, Lansina                    

Willu Property EvA95 Division A – Lucy Ramsay, Ghost of Kenlock

Hawkesbury Equine Veterinary Centre EvA95 Division B – Sam Lyle, Delarno NPE

Mitavite EvA95 Junior – Felix Casper, APH Sage

Agnes Banks Equine Clinic EvA 80 Division A – Brooke Kaveny, Sitara Star

Ariat EvA80 Division B – Craig Watson, PPP Quinten Bear

Mitavite EvA80 Junior – Sophia Masciantonio, Wheres the Kaboom

Macarthur Automotive EvA60 Division A – Anthea Marieke Vis, PPP Can Can

Mitavite EvA60 Junior – William Bates, Just Wills

 Other Awards

Mike O’Callahan Gooms Award – kindly sponsored by An Eventful Life – Sophie Griffith

Holstein Park Lelani Highest Placed Mare – Quaprice ridden by Annabel Armstrong

Rodney Winchester, Best and Fairest Young Rider – Charlie Richardson

Yarraman Park Australian 4YO Young Event Horse Champion – APH Alpine ridden by Tanya Schmidt

Yarraman Park Australian 5YO Young Event Horse Champion – Jolie Victoire ridden by Charlotte Darcelier

Yarraman Park Australian 6YO Young Event Horse Champion –Turraburra Puss in Boots  ridden by Natalie Blundell

Congratulations to Young Event Horse Overall Champion –  Turraburra Puss in Boots  ridden by Natalie Blundell